Butonierka czy kwiatonierka?

Kiedyś znajoma opowiedziała historię: siedzieliśmy z przyjaciółmi i wyszła teorie, że facetom wszystko kojarzy się z seksem. Postanowiliśmy zagrać w grę: dostajesz hasło i musisz od niego dojść do "seksu". Koledze trafiła się "rozwielitka". Oto jak sobie poradził: rozwielitka?! - co to kurwa jest rozwielitka? - kurwa - seks. 


O butonierkach każdy słyszał. O kwiatonierkach - nie bardzo. Coś takiego jak "kwiatonierka" w nomenklaturze formalnej nie funkcjonuje, ale w praktyce już tak. 

Butonierka zawsze znajduje się po lewej stronie klapy marynarki. Jeśli znajduje się po obu - kwiatek zawsze wkładamy z lewą! I to trzeba zapamiętać jak "amen" w pacierzu. Najlepiej sprawdzają się kwiaty z chudą łodyżką. Zazwyczaj w butonierkę mężczyźni wkładają goździk, ale i gerbery, róże. 


Tak to wygląda w praktyce. Przez wcześniej wspomnianą dziurkę, wkłada się łodyżkę, a kwiat zdobi marynarkę. Aby nie pobrudzić marynarki, a także by kwiat pozostał piękny przez całe wesele, łodyżkę można włożyć do wody. Do tego służą pokazane niżej pojemniczki. Mogą być bardzo ozdobne, jak i klasyczne. Choć w przypadku elegancji trudno stwierdzić, co jest klasyczne :).


Przykładowe zdjęcia mężczyzn z butonierką:
 I niekonwencjonalne butonierki:


W przypadku kwiatonierek jest nieco inaczej. Także przypinane są z lewej strony, jednakże ten zwyczaj został zaczerpnięty od butonierek. Jak wspomniałam wcześniej, formanie nic takiego jak kwiatonierka nie istnieje. Powstała ona na potrzeby wesela i chęci wyróżnienia się. Są to po prostu małe bukiety kwiatów przypięte do klapy marynarki. 

Co warto zapamiętać: butonierki są mega eleganckie! Możecie w nich pójść na uroczystą kolację, ceremonię zaślubin i wesele. Należy ją umieścić po lewej stronie klapy marynarki. 
Kwiatonierki powstały na potrzeby wesel - niczego więcej. Wyjście w kwiatonierce na uroczysty bankiet będzie dużym faux pas! 

my na swoim

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten post. Jeśli masz jakieś przemyślenia, chcesz się z nami podzielić swoimi uwagami - zostaw komentarz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz