Księga gości

Dużo widzę pytań odnośnie księgi gości - jak zrobić niebanalną księgę gości, jak nie wydać na nią majątku itp. W internecie znajdziecie peeeełno (jak nie więcej) ofert ksiąg, które możecie kupić. Od masówek po hand made.


Ale zastanówmy się: co się dzieje z księgą gości po ślubie?
Przez pierwsze miesiące pewnie będziecie pokazywać ją gościom, którzy Was odwiedzą. W I rocznicę ślubu może ją wyjmiecie by przypomnieć sobie TEN dzień. A w między czasie i później? Będzie stała dumnie na oddzielnej półce tylko dla niej czy... będzie schowana nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak głęboko? 
Czemu więc nie zrobić księgi gości samemu? Albo...nie powiesić jej na ścianie?

Oto kilka pomysłów na księgę gości:

1. WycinaneNic bardziej prostszego: Kupujemy dużą, białą (lub nie) kartkę (najlepiej chyba ze sztywniejszego papieru) i wycinamy dużo kółek, serduszek - czy co tylko chcemy. 
Malujemy flamastrem czy wycinamy coś na kształt pnia drzewa i przyklejamy nasze wycinanki. Na każdym liściu podpisuje się gość weselny. Jeśli starczy Wam jeszcze cierpliwości możecie wyciąć czy namalować 2 ptaki symbolizujące Was :).

Taka księga to nie tylko super pamiątka ale i ozdoba do Waszego mieszkania! Na jej widok zawsze będziecie się uśmiechać i... nie zapomni nikt o rocznicy ;).

Zamiast wycinać kółka możecie też namalować ręcznie kółka, serduszka lub porobić stemple.


2. DrewnianeTaka księga gości to już trochę wydatek. Na różnych stronach internetowych czy hurtowaniach możecie zamówić drewniane serduszka, liście na których flamastrem mogą podpisać się Wasi goście.

3. Na płótnie


Taką księgę jesteście w stanie kupić już za 50zł w internecie. Grafika jest dowolna. Jedyne co musicie zrobić to znaleźć firmę drukującą zdjęcia na płótnie. Cena porównywalna lub nawet mniejsza za klasyczne księgi-książki. A wygląda super!


4. Jange


 Kto nie zna gry jange? Świetna zabawa na posiadówkach!


5. Zdjęcia


Zdjęcia to chyba jedna z najlepszych pamiątek. Po kilku latach wszyscy mogą sobie przypomnieć jak wyglądali gdy byli piękni i młodzi ;). Goście mogą napisać przy swoich zdjęciach życzenia dla Młodej Pary.

6. Plakat


Pierwsze co przyszło mi na myśl, gdy zobaczyłam taką formę księgi gości to pamiątkowe wpisy z kolonii i obozów, na które wyjeżdżało się jako dzieciak. Taką księgę można powiesić i w salonie i w sypialni i na pewno będzie dużo lepszą pamiątką niż album.


Jako plakat, a za razem ciekawa dekoracja mieszkania będzie plakat, na którym w każdym serduszku będzie mógł podpisać się Wasz gość. 


8. Odciski palców 


Mój faworyt <3 Idea: kupujemy dużą, białą kartkę (najlepiej sztywniejszą) i albo malujemy albo naklejamy na niej cokolwiek :) Możemy także zamówić w jakiejś firmie plakat z interesującym nas motywem. Rysujemy kilka kresek mających imitować sznurki od balonów. Dajemy gościom tusz i prosimy by odcisnęli palec na kartce. Jeśli chcemy możemy dodatkowo poprosić gości o podpisanie się na odcisku czy nad/pod :). 


A Wy co myślicie o takich księgach?

my na swoim

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten post. Jeśli masz jakieś przemyślenia, chcesz się z nami podzielić swoimi uwagami - zostaw komentarz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz